Honorarium
Cennik
Honorarium kancelarii reguluje umowa z Klientem, zgodnie z art. 16 ust. 1 ustawy Prawo o adwokaturze z dnia 26 maja 1982 r.
Nie jesteśmy w stanie z góry określić cennika usług, gdyż nie ma dwóch identycznych spraw czy problemów prawnych. Szczegółowa wycena usługi jest możliwa po wnikliwej i szczerej rozmowie z Klientem oraz po zapoznaniu się przez Adwokat Darię Adamus z niezbędną dokumentacją.
PORADA PRAWNA
W sprawach o zawiłym stanie faktycznym i prawnym oraz w przypadku konieczności analizy dokumentacji sprawy koszt ten może ulec zmianie, o czym zostaną Państwo poinformowani przed przystąpieniem do pogłębionej analizy sprawy.
Jesteśmy elastyczni
Modele rozliczeniowe
Swoim Klientom proponujemy elastyczne modele rozliczeniowe:
- Rozliczenie ryczałtowe – które dokonywane jest na podstawie z góry ustalonej, stałej kwoty wynagrodzenia za wykonanie określonej czynności lub prowadzenie sprawy. Ryczałt stosowany jest przede wszystkim w sprawach, w których można oszacować zakres prac i ich czasochłonność.
- Rozliczenie według stawek godzinowych – zależne jest od czasu pracy adwokata poświęconego danej sprawie oraz kwoty ustalonej z góry za każdą godzinę pracy prawnika. Takie wynagrodzenie stosowane jest głównie przy stałej obsłudze prawnej oraz w sprawach, gdy nie jest możliwe określenie z góry pełnego zakresu czynności.
- Rozliczenie z premią za sukces (successfee) – polega na uzależnieniu wypłaty części honorarium od pozytywnego rozstrzygnięcia sprawy, pozostała część wynagrodzenia określana jest ryczałtowo i płatna z góry. Powyższe rozliczenie stosowane jest przeważnie w sprawach o roszczenia pieniężne.
- Rozliczenie ryczałtowe miesięczne – wysokość wynagrodzenia jest stała, w formie miesięcznego ryczałtu – z limitem godzin lub bez limitu. Ten system wynagrodzenia stosowany jest przede wszystkim przy stałej, długofalowej obsłudze prawnej.
Wynagrodzenie nie obejmuje kosztów sądowych i administracyjnych, podatków, kosztów tłumaczeń itp.